טופס הזמנת שירות

  • 053-461-3774, 08-625-9433

  • התקשר והזמין שירות: באר שבע, קרית גת, אשקלון, אשדוד

ניקוי Windows

ניקוי מחשב איטי

מחשב איטי ונתקע: מחשב איטי Windows 7, Windows 10

כל משתמש מחשב במוקדם או במאוחר נתקל בירידת ביצועי המערכת - מחשב איטי ונתקע, היעלמות של ג'יגה-בייטים של שטח פנוי, האטה ואפילו אתחול ספונטני של המחשב. הסיבה של כל אלה היא לעתים קרובות הצטברות של אשפה שונה בכונן הקשיח. בכתבה הבאה תלמדו איך לנקות הכל כמו שצריך.

מדריך ניקוי המחשב איטי ונתקע מבוסס מערכת הפעלה Windows

שלב 1. ביטול תוכנות שעולות באופן אוטומטי

ביטול תוכנות שעולות בזמן האתחול עם המחשב היא רשימה של תוכנות שפועלות יחד עם מערכת ההפעלה וממשיכות לעבוד עד שהמשתמש לא יכבה אותן (יש תוכנות שמעמיסים את המחשב ומשתמש אפילו לא צריך אותם). הבעיה היא בכך שכל יישום פועל צורך משאבי מעבד וזיכרון גישה אקראית. לכן, ככל שיהיו יותר תוכניות כאלו, המחשב יהיה איטי יותר. ניתן לבטל את התוכנות שעולות בזמן האתחול בשלוש דרכים:

  • הסרת יישומים מסוימים מטעינה אוטומטית באופן ידני. לדוגמה, בסקייפ ניתן לעשות זאת בהגדרות - להסיר את הסימון מהתיבה "להפעיל עם Windows". אפשרויות דומות יש בתוכניות אחרות.
  • ניקוי באמצעות תוכנת השירות המובנית MSconfig. כדי להפעיל אותה צריך ללכת ל"התחל" ולהזין "msconfig" בשורת החיפוש. בחלון שנפתח, פתחו את כרטיסייה "טעינה אוטומטית" ולאחר מכן הסירו את הסימון מהתוכניות שבהן אתם משתמשים לעתים נדירות.
  • שימוש בתוכניות נוספות. ל-CCleaner לתוכניות דומות המקלות על ניקוי המערכת יש בדרך כלל סעיף האחראי על הגדרת תוכנות שעולות בזמן האתחול. בעזרתן, ניתן בקלות להשבית ולאפשר את הפעלת היישומים יחד עם המערכת. היתרון העיקרי שבהן הוא זה שלמשתמש לא יוצא להשבית את התהליך, שיכול לשבש את ביצועי Windows (הגנה מפני משתמש לא מנוסה).

לביטול תוכנות שעולות בזמן האתחול יש יתרון ודאי - המערכת תתחיל לטעון באופן הרבה יותר מהר.

שלב 2. ניקוי המחשב מקבצים זמניים

תוכנות רבות, משחקים והמערכת עצמה צוברים קבצים זמניים (קאש) במחשב כדי להאיץ את הטעינה. כדאי להתחיל עם הדפדפנים בראש ובראשונה. לחצו על Ctrl + Shift + Delete בדפדפן פתוח (עובד בכל הדפדפנים הידועים פחות או יותר) ובתפריט שייפתח בחרו את האלמנטים שאתם רוצים לנקות - קאש, קוקיס וקבצים אחרים מהאתרים. בדרך כלל, אחרי הפרוצדורה הזאת, פתאום בכונן הקשיח של המשתמש הממוצע מתפנים כמה גיגה בייטים. היו גם במקרים כאלה שקבצים הזמניים של הדפדפן לקחו עד 10 גיגה בייט של הכונן הקשיח.

יש גם קבצים ותיקיות מוסתרים שבהם כמות עצומה של אשפה. פתחו את "המחשב שלי", חפשו את הכרטיסייה "סדר" וברשימה בחרו "אפשרויות תיקייה וחיפוש". סמנו את האופציה "הצג קבצים ותיקיות מוסתרים". עכשיו תוכלו בקלות לראות את התיקייה Temp, AppData וספריות מוסתרות אחרות (ניתן להבדיל אותם מרגילים גם לפי סגנון חזותי שקוף).

רוב התיקיות המוסתרות ממוקמות ליד ספריית המשתמש, ספריית השורש בכונן המערכת ובתוך "המסמכים שלי". ייקח די הרבה זמן למחוק ידנית את כל הקבצים הזמניים שנותרו ממשחקים ותוכנות שכבר נמחקו. אבל תזהרו - ייתכן שיהיו שם גם רכיבים חשובים לפעילות היישומים שאתם משתמשים בהם. אם אתם לא בטוחים לגבי המקור של תיקייה זו או אחרת, עדיף לא לגעת בה.

שלב 3. ניקוי הרישום של המערכת

רישום מלא אשפה הופך את המערכת לדי פגיעה ויכול לגרום לכל מיני שיבושים, התנגשויות תוכנה שונות, ירידה במהירות והביצועים של Windows גם בעת ההפעלה וגם במהלך העבודה. המשתמש, כמובן, יכול לפתוח את regedit ולמחוק את האשפה באופן ידני, אבל זו משימה משעממת וגם מסוכנת. מחיקת רשומה חשובה מהרישום עלולה לשבש את כל ביצועי המערכת - ייתכן שהמחשב פשוט לא יופעל בפעם הבאה. לכן, הפתרון האידיאלי לבעיה הזו יהיה ניקוי המערכת בעזרת תוכניות מיוחדות. אתם יכולים לבחור מהרשימה אחת שתמצא חן בעיניכם:

  1. CCleaner. התוכנה הזו כבר הוזכרה לעיל. בנוסף לניקוי קבצי טעינה אוטומטית וקבצים זמניים, היישום מאפשר לנקות את הרישום מאשפה בשני קליקים וגם לתקן את השגיאות שזוהו. ראשית, מתבצע הניתוח ומדווח על כך למשתמש, ולאחר מכן ניתנה לו הזכות להחליט בעצמו האם למחוק את הבעיות שזוהו או לא.
  2. Advanced System Care. תוכנה שניתן להשיג אותה חופשית עם האפשרות לסרוק ולאחות את הרישום, לתקן שגיאות ולבצע משימות על-פי לוח הזמנים המתוכנן. הממשק פשוט וברור אפילו למתחילים. יש לוקליזציה לעברית מלאה. המשתמש יכול ליצור עותק גיבוי של הרישום, על מנת לשחזר את המצב ההתחלתי של המערכת במידת הצורך.
  3. Wise Care 365. ניקוי הרישום ותיקון שגיאות זו רק אחת התכונות הרבות של תוכנת השירות הזו. יש בה גם הרבה שירותים שימושיים המאפשרים לייעל את מערכת ההפעלה, לנקות את תוכנות שעולות באופן אוטומטי, לבצע אבחון עם יצירת דוחות מפורטים. זו בעצם מכונה רב תכליתית לפתירת בעיות מערכת נפוצות.

בדרך כלל, מספיק רק פעם בחודש לבצע ניקוי המחשב כדי שמערכת ההפעלה תעבוד כמו שעון ותמשיך לשמח את המשתמש עם הביצועים הגבוהים שלה. אם הכל נעשה בצורה נכונה, אפשר לשכוח על הדברים המייגעים כמו התקנה מחדש של מערכת ההפעלה Windows עם ההתקנה בהמשך של כל התוכניות שאתם צריכים וגם כוונון שלה לזמן רב מאוד.

טכנאי מחשבים עד הבית

מרכז: ראשון לציון, חולון, בת ים, פתח תקווה
דרום: באר שבע, אשקלון, אשדוד

אם אתם זקוקים לעזרה בניקוי המחשב איטי ונתקע או כל עזרה במחשב אחרת - נשמח לעזור לכם. מלאו את טופס יצירת קשר ומתכנת שלנו יצור אתכם קשר בהקדם האפשרי. אתם גם יכולים להתקשר אלינו למספר 053-461-3774, 08-625-9433 בכל ימי העבודה מ-09:00 עד 20:00.

לחיוג מהיר לחץ כאן