טופס הזמנת שירות

  • 053-461-3774, 08-625-9433

  • התקשר והזמין שירות: באר שבע, קרית גת, אשקלון, אשדוד

שיפור ביצועי המחשב

לא משנה מה העוצמה של המחשב שלכם, בסופו של דבר גם הוא יהפוך למחשב איטי ונתקע. העובדה היא בכך שלמפתחי תוכנה לא אכפת איזה מחשב יש לכם - המשימה שלהם היא לעשות תוכנה תפקודית, מה שיגרום לכם להוציא כסף על שדרוג המחשב. כל גירסה חדשה של תוכנה מסויימת צורכת יותר זיכרון וזמן המעבד, מה שבסוף מביא לכך שמחשב רב-עוצמה שפעם קניתם כבר לא כזה מהיר וחזק. ואין מה לומר על מחשבים חלשים ומיושנים, שמצליחים להיתקע ללא שום סיבה נראית לעין.

איך לשפר את ביצועי המחשב וגם לחסוך כסף?

לכבות תוכנות, שירותים, יישומים, אפקטים שינויים חזותיים שיכול להיות אתם לא משתמשים בהם או לא צריכים. המטרה שלכם היא להוריד את העומס מזיכרון גישה אקראית, זיכרון וידאו ומשאבי המעבד ככל האפשר על מנת להשתמש בעוצמה ששוחררה במשימות מועדפות.

שיפור ביצועי מחשב - מה אפשר לעשות

  1. לבטל את הפעלת כל דבר מיותר בעת הפעלת Windows. תוכנות שעולות באופן אוטומטי כוללת את כל התוכנות שפועלות יחד עם מערכת Windows. בדרך כלל, המשתמש משאיר אותן בעצמו ברשימת הטעינה כששוכח להסיר את הסימון מהתיבה המתאימה במהלך ההתקנה. כתוצאה מכך, לאחר כמה חודשים של שימוש פעיל במחשב יש שם עשרות יישומים שיוצרים עומס על הברזל. אפשר לנקות את הרשימה באופן ידני או באמצעות תכניות מיוחדות (CCleaner וכדומה).
  2. לכבות במערכת אפקטים חזותיים. במערכת. כאשר אתם הולכים לכרטיסייה "מאפייני המערכת" ופותחים את הסעיף האחראי על מהירות הביצועים, תראו רשימה גדולה של כל מיני פריטים המשפיעים על אפקטים שונים - הטלת צל, פתיחה או סגירה הדרגתית של חלונות, וכו'. הרוב מהם נראה לעין רק אם מתבוננים, לכן אפשר לכבות אותם בבטחה.
  3. התקנה של תוכנה מתאימה (מניעים, נגנים, תכניות שירות). אמנם בדרך כלל גרסאות חדשות של מניעים ותוכניות מאפשרות לשפר את ביצועי המחשב, לעתים קרובות יש תוצאה הפוכה. היצרנים יכולים לא בכוונה או אפילו כן בכוונה (כדי להציג את הדגמים החדשים של המכשירים שלהם באור חיובי יותר) לעשות ביצועים במכשירים הישנים גרועים יותר. תוכלו להיעזר באתרים ספציפיים המאפשרים בדיקות שונות במשחקים ויישומים.
  4. הרצת המעבד. זו כבר תרופה קיצונית שיכולה לפגוע ברכיבי המחשב. המטרה שלה זה להפיק את הפוטנציאל הטמון בברזל שהיצרן השאיר לשעת הצורך. אם לשחק קצת עם ההגדרות ב- BIOS אפשר להגדיל את התדר של המעבד. יחד עם זאת צריך להבין כי כל יציאה מעבר לגבולות המפורטים על-ידי היצרן חושפת את המערכת לסכנה. אותו המעבד, שהגדרותיו שונו על-ידי המשתמש פולט יותר חום וצורך יותר אנרגיה. לכן קירור רגיל (במיוחד בחום של הקיץ) עלול לא להתמודד עם עומס מוגבר. זה מייד יגרום להאטה של המחשב, קפיאות או אפילו אתחול פתאומי.צריך לעשות קירור טוב יותר או להפחית את המהרה עד ערך מקובל.
  5. שדרוג מחשבים ישנים: שדרוג מחשב נייח, שדרוג מחשב נייד, שדרוג מחשב חלקי אם כל האמצעים הנ"ל לא עזרו להגיע לביצועים המקובלים עליכם, צריך לחשוב על רכיבים חדשים למחשב הישן שלכם. כמובן, אם התקציב הנו מוגבל לא תוכלו להרשות לעצמכם רכישה של מערכת חזקה. צריך לפעול עם הראש ולשדרג מחשב ישן קודם כל רק את אלו מהמרכיבים, שמגבילים עכשיו את הביצועים. בדקו את המחשב בעומס והסתכלו אילו רכיבים עובדים בשיא יכולתם. מנהל המשימות של Windows מציג טוב מאוד את העומס על המעבד ועל זיכרון ה-. אבל את העומס על הווידאו עדיף לבדוק בעזרת תכנות שירות מיוחדות המסופקות על ידי היצרן של כרטיס גרפי (כמו MSI, ASUS ומותגים פופולריים אחרים).
  6. שדרוג של המחשב. חשוב! קנו את התצורה לפי הצרכים שלכם במקום לקנות מה שהמוכר מציע - המוכרים מעוניינים למכור כך שזה ישתלם להם ולא לתת לכם ייעוץ. בחירת התצורה הנכונה של המחשב תחסוך לכם יותר מ-1,000 שקלים בעתיד.

עצות לעדכון חומרה במחשב

היום, אם אתם חושבים גם על העתיד, הזיכרון המינימלי לעבודה נוחה הוא 8 גיגה בייט, חובבי משחקי מחשב מודרניים צריכים לפחות 16 גיגה בייט. מומלץ לבחור מעבדים בני 4 ליבות, אך למתחילים, בהתאם למשימות שלהם, יספיקו גם בני 2 במחיר נמוך יותר. כרטיסי וידאו: כאן רק עצה אחת - אם הסיבה לביצועים נמוכים היא בכרטיס, קחו את החזק ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם. כמובן, רכיבים אחרים יכולים לא לחשוף את הפוטנציאל שלו במלואו, אך הכל בסדר עם זה – ניתן להעביר את הכרטיס בקלות לתצורה אחרת של המחשב החדש וכך לא יהיה צורך לשלם פעמיים בבוא הזמן.

טכנאי מחשבים עד הבית

מרכז: ראשון לציון, חולון, בת ים, פתח תקווה
דרום: באר שבע, אשקלון, אשדוד

אם אתם זקוקים לעזרה בייעול או שדרוג מחשב הישן שלכם (שדרוג מחשב נייח או שדרוג מחשב נייד) או כל עזרה במחשב אחרת - נשמח לעזור לכם. מלאו את טופס יצירת קשר ומתכנת שלנו יצור אתכם קשר בהקדם האפשרי. אתם גם יכולים להתקשר אלינו למספר 053-461-3774, 08-625-9433 בכל ימי העבודה מ-09:00 עד 20:00.

לחיוג מהיר לחץ כאן